Masz pytania? +48 22 244 13 13 +48 22 382 13 12

Konstanciński Rower Miejski

 

 

 

 

30.05.2017

Dzień Dziecka na Konstancińskim Rowerze Miejskim

Dzień Dziecka na Konstancińskim Rowerze Miejskim

Konstanciński Park Zdrojowy zyska kolejną atrakcję! Obok istniejącej stacji Konstancińskiego Roweru Miejskiego 1 czerwca zostanie uruchomiona stacja rowerów dziecięcych. Do dyspozycji najmłodszych będzie 10 rowerów.

„Rowery dziecięce to świetny pomysł na promocję aktywności ruchowej wśród najmłodszych. Dzieci nie trzeba namawiać do jazdy na rowerze, warto jednak ten entuzjazm w nich pielęgnować” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Konstancińskiego Roweru Miejskiego. – „Stacja w Parku Zdrojowym jest tak usytuowana, że umożliwia bezpieczne korzystanie z roweru przez dzieci nawet na tym najwcześniejszym etapie nauki jazdy na dwóch kołach” – zaznacza Wojtkiewicz.

Rowery dziecięce w Konstancinie-Jeziornie można wypożyczać i zwracać tylko na specjalnej stacji w Parku Zdrojowym. Odbywa się to na tych samych zasadach, co przy standardowych rowerach – wymagane jest konto w systemie Nextbike zasilone kwotą co najmniej 10 złotych. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne, a pierwsza godzina to koszt zaledwie 1 zł. Co ważne, jednocześnie na jedno konto można wypożyczyć do 4 rowerów.

Za obsługę Konstancińskiego Roweru Miejskiego odpowiada Nextbike Polska. Do dyspozycji mieszkańców jest 5 samoobsługowych stacji wypożyczeń, 50 rowerów standardowych i 10 dziecięcych. System będzie działał do końca listopada.

11/21

Pogoda w Konstancinie

dziś, czwartek, 28 stycznia 2021
Śnieg Ciśnienie: 1005 hPa, wiatr: 6.47 km/h
jutro
pojutrze
-1°
za 2 dni
-2°